foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
RIGHT RIDERS IPA REGION LĘBORKLogin Form

LOGO RIGHT RIDERSW dniu 11.12.2012 Prezydent Otrzymał z rąk zarządu RIGHT RIDERS WARSZAWA, certyfikat mówiący o prawie do noszenia tych samych barw oraz nazwy Klubu z jednoczesną pełną autonomią.
Od  dnia 12.12.12 Klub oficjalnie zmienił nazwę na RIGHT RIDERS IPA REGION LĘBORK.
KLUBY RIGHT RIDERS SĄ KLUBAMI FEDERACYJNYMI Z PEŁNĄ AUTONOMIĄ.

 

 NASZE ODEJŚCIE Z KNIGHT RIDERS

 

Dlaczego odeszliśmy z Knight Riders IPA Poland

Należąc do Knight Riders nauczyliśmy się wiele, nabyliśmy doświadczeń, poznaliśmy wspaniałych ludzi, zaprzyjaźniliśmy się i chcemy nadal utrzymywać kontakty. Mamy przecież na plecach to samo, łączące nas logo International Police Association i ten sam cel: Servo Per Amikeco - Służyć poprzez przyjaźń

. dsc 0731

dsc 0727

 

Zrezygnowaliśmy z przynależności do Klubu Knight Riders bo

  • pamiętamy początki naszego lęborskiego Klubu, kiedy Dzik – Wild Boars symbolizował naszą motocyklową wolność, wzajemne zaufanie w klubie i w trasie, wspólne podejmowanie decyzji i wspólną odpowiedzialność za ich realizację;
  • rozbudowana struktura Klubu KR ze scentralizowaną władzą uniemożliwiającą autonomię naszego chapteru i możliwość faktycznego podejmowania decyzji klubowych w toku dyskusji „przy stole” zniechęcała nas do działania, skoro nasze zdanie nie liczyło się;
  • przy 13 chapterach coraz trudniejsze było nawiązywanie kontaktów i utrzymywanie relacji klubowych, które były pierwotnymi założeniami KNIGHT RIDERS;
  • styl zarządzania Klubem KR był wprawdzie technicznie trudny, ale dopóki byliśmy sercem za podejmowanymi decyzjami akceptowaliśmy go, kiedy jednak nasze zdanie przestało mieć jakiekolwiek znaczenie i pozostały nam tylko obowiązki bez praw, uznaliśmy, że postępujemy wbrew naszym pierwotnym założeniom, kiedy decydowaliśmy o powstaniu naszego Klubu;
  • decyzja Zarządu o wyjściu z Polskiego Ruchu Motocyklowego podjęta bez zwołania Walnego Zgromadzenia członków Knight Riders, który zgodnie z regulaminem klubowym jest najwyższą władzą Klubu KR i nie pytanie członków Klubu jaka jest ich opinia w tej sprawie – zaważyła na naszych postanowieniach;

Członkowie naszego Chapteru od dawna domagali się zmian, które przyniosą powiew świeżości w tym co robimy i pozwolą nam decydować o sobie. Jednomyślnie, „przy stole” zdecydowaliśmy o wyjściu ze struktur Knight Riders z jednoczesnym pozostaniem wszystkich członków w Stowarzyszeniu Polski Ruch Motocyklowy.

 

img 3519

 

Nasz Klub zawsze miał charakter klubu osadzonego w strukturach IPA, stąd wybraliśmy partnerstwo z Klubem Right Riders IPA Region Warszawa. Rozpoczynamy kolejny etap naszego funkcjonowania, lecz zmiana nazwy naszego Klubu nie oznacza, że zapominamy o Przyjaciołach. Wyciągamy prawicę w geście przyjaźni do każdego członka Klubu Knight Riders, który tytułując się naszym przyjacielem w przeszłości rozumie dzisiaj naszą potrzebę tworzenia nowej klubowej jakości i rozwoju. Mamy nadzieję spotykać się z Wami przy wszelkich okazjach, a nasza samodzielność nie oznacza zapomnienia co tak naprawdę oznacza hasło SERVO PER AMIKECO. Zatem do zobaczenia!!!!

                                                                                  

President Right Riders IPA 

                                                                                     Region Lębork

                                                                                     Jarosław ”JARO” Bartkiewicz